Karafırın Bayilik Veriyor mu, Bayilik Koşulları Nelerdir?

karafırın

Ülkemizde yapılan araştırmalar, çalışan nüfusun büyük bir kısmının kendi işini kurma arzusu taşıdığını gösteriyor. Ancak, zorlu rekabet koşulları nedeniyle sıfırdan bir işe başlamak büyük bir risk barındırıyor ve bu sebeple birçok kişi hayallerini gerçekleştirmeyi erteleyebiliyor.

KARAFIRIN, bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırarak, sahip olduğu tecrübe ve marka değeriyle yatırımcılara kendi işlerine odaklanmaları için bir fırsat sunuyor. KARAFIRIN bayilik “franchise” anlaşması ile, deneyimli ve uzman bir ekibin sürekli desteğini almanın yanı sıra, imalat, ürün geliştirme ve yeni ürün risk yönetimi gibi konularla uğraşma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Hayallerinizi ertelemeyin, kendi işinizin sahibi olmak için KARAFIRIN ile iletişime geçin. Bu sayede, iş kurma sürecindeki engelleri aşarken, enerjinizi ve motivasyonunuzu işinize odaklayabilirsiniz.

Bayilik Giriş Bedeliİsim HakkıReklam Katılım BedeliYatırım MaliyetiMağaza BüyüklüğüTeminat (Banka Teminat Mektubu / 1.Derece Gayrimenkul İpoteği
750.000 TLCironun %5’iCironun %1’iOrtalama 18.000 TL/m2Minimum 200m2500.000 TL
(Yukarıda belirtilen tutarlar KDV hariçtir ve İstanbul için geçerlidir.)

Bayilik giriş bedeli nedir? Bu bedel karşılığında hangi haklara sahip olacaksınız?

Bayilik giriş bedeli, KARAFIRIN markasını işletme adı olarak kullanabilmeniz için ödediğiniz bir bedeldir.

Bu ödemenin karşılığında belirlenmiş bölgede tek KARAFIRIN mağazası olma ayrıcalığına sahip olacak, tescilli isim ve logo kullanım hakkını elde edeceksiniz. Ayrıca, KARAFIRIN’ın nesiller boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birikimi size aktarılacaktır. İş yönetimi, satış deneyimi, dekorasyon, ekipman seçimi, satın alma süreçlerindeki fiyat ve vade avantajları gibi birçok konuda da avantajlı bir konumda olacaksınız.

KARAFIRIN bayi zincirinin bir parçası olarak, önce ve sonra sizinle aynı yola çıkan diğer yatırımcıların deneyimlerinden faydalanacak, yapılan hataları tekrarlamamak ve doğru kararları daha hızlı bir şekilde almak şansına sahip olacaksınız. Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen bayilik sektöründe, güvenilir bir firma ile işbirliği yaparak yerinizi sağlamlaştırıyorsunuz.

Marka isim hakkı nedir ve neden ödenir?

Marka isim hakkı, yıllık olarak ödenen ve bir önceki dönemin cirosunun %5’i + KDV şeklinde belirlenen bir bedeli içermektedir. Bu ödeme karşılığında, mağazanızı açtıktan sonra KARAFIRIN ile gerçekleştireceğiniz anlaşma süresince devam edecek olan tüm desteklerden faydalanma imkanına sahip olacaksınız.

Dekorasyon süreci nasıl gelişmektedir?

Belirlenen mağaza konumu sonrasında, KARAFIRIN’ın anlaşmalı mimari firması tarafından öngörülen mağaza yerleşimi, projelendirme süreci ve tüm uygulama çalışmaları başlatılır. Mağaza, gerekli tüm üretim ve satış ekipmanları ile “anahtar teslimi” prensibi çerçevesinde sizlere teslim edilir. Mağaza dekorasyon süreci, genellikle mağazanın büyüklüğüne bağlı olarak ortalama 2-3 ay arasında tamamlanmaktadır.

Mağaza konumu nasıl belirlenmektedir?

Mağaza konumu için KARAFIRIN portföyünde bulunan noktalardan seçim yapılabileceği gibi işletmecinin önerileri de değerlendirilmektedir.

Ürünleri ve diğer malzemeleri nasıl temin edeceğim?

KARAFIRIN mağazalarında satışa sunulan tüm ürünler KARAFIRIN LTD. tarafından üretilir ya da temin edilir ve yatırımcıya her gün muhtelif seferler ile ulaştırılır.

Pastacılık hakkında bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Pastacılık konusunda herhangi bir bilgi veya tecrübe sahibi olmanız gerekmiyor. KARAFIRIN ile işbirliği yaparak, sahip olduğunuz tüm bilgi, motivasyon ve enerjiyi müşteri memnuniyetini sağlamak için odaklayabilirsiniz. İmalat sürecinin tamamı tarafımızca yönetilecek. Daha önce pastane sektöründe deneyimi olmayan yatırımcılar, KARAFIRIN sistemiyle kolayca adapte olabiliyorlar ve bu sayede sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren rakiplerinden daha iyi hizmet sunarak daha fazla kazanç elde edebiliyorlar.

Herhangi bir eğitim görecek miyim?

Yatırımcı veya temsilciler mağaza açılmadan önce 4 haftalık sistem eğitimi alacaklardır. Bu eğitim şube açılışını takiben rutin olarak devam edecektir.

Bayilik “Franchise” hakkımı satabilir miyim?

KARAFIRIN tarafından onay verildiği takdirde bayilik “franchise” hakkınızı devredebilirsiniz. Ancak bu hakkı tarafınızdan devralacak yatırımcı adayınızın da belirlenmiş olan değerlendirme aşamalarından başarıyla geçmesi gerekmektedir.

Bayilik “Franchise” hakkı alabilmem için hangi adımları izlemem gerekir?

İlk olarak KARAFIRIN Bayilik Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak tarafımıza iletmeniz yeterlidir. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.